İKİTELLİKÖYİÇİ SPOR

Kahramanlara gözyaşlarıyla veda… Vasiyeti yerine getirildi

07.03.2021
494

Bitlis’te düşen helikopterde şehit olan askerlerden Bakım Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir Kahramanmaraş’ta, Topçu Astsubay Üstçavuş Nazmi Yılmaz (28) Afşin’de Piyade Uzman Çavuş Tolga Demirci (33) memleketi Kayseri’de, Piyade Uzman Çavuş Hakan Gül (45) memleketi Amasya’da gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Demirci, “Şehit olursam beni babamın yanına gömün” vasiyeti üzerine babasının mezarının yanında toprağa verildi.

Kahramanlara gözyaşlarıyla veda… Vasiyeti yerine getirildi

MEHMET DEMİR’İN CENAZE NAMAZINI EMEKLİ MÜFTÜ DAYISI KILDIRDI

Bitlis’te düşen helikopterde şehit olan Bakım Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir’in (49) cenazesi, Kahramanmaraş’ta dayısı emekli müftü Ahmet Çelik’in kıldırdığı cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenazede Demir’in 15 aylık oğlu Metehan, 5 yıl önce şehit olan Haşim Yenigül’ün eşi Leyla Yenigül’ün kucağında uyudu.

Sabah saatlerinde Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nin morgundan alınan şehit Mehmet Demir’in cenazesi, ilk olarak Hartlap Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Dua edilip helallik alınmasının ardından 3 çocuk babası şehidin naaşı, Hartlap Mezarlığı’na götürüldü.

Burada düzenlenen törene Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, milletvekilleri, Kahramanmaraş 2’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral İbrahim Koyuer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, askeri ve mülki erkan ile yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Kahramanları uğurluyoruz... Gözyaşlarıyla veda

BABASI DEFNEDİLİRKEN ŞEHİT EŞİNİN KUCAĞINDA UYUDU

Şehidin babası Yaşar Demir’in güçlükle ayakta durduğu törende cenaze namazını şehidin dayısı Emekli Müftü Ahmet Çelik kıldırdı. Namazın ardından Çelik, yeğeni Mehmet Demir için törene katılanlardan helallik aldı. Bakım Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir’in cenazesi mezarlıkta toprağa verildi.

Cenazede şehit Demir’in 3 çocuğundan en küçüğü olan 15 aylık Metehan’ın, 5 yıl önce şehit olan Uzman Çavuş Haşim Yenigül’ün eşi Leyla Yenigül’ün kucağında uyuduğu görüldü.

TOLGA DEMİRCİ, KAYSERİ’DE TOPRAĞA VERİLDİ

Bitlis’in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde şehit olan askerlerden Astsubay Piyade Uzman Çavuş Tolga Demirci’nin cenazesi, dün Ankara’da düzenlenen devlet töreninin ardından memleketi Kayseri’ye getirildi. Şehit Demirci için Pınarbaşı ilçesi Uzunpınar Köyü mezarlığında cenaze töreni düzenlendi. Törene şehidin ailesinin yanı sıra Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Emrah Karayel ve Hülya Nergis Atçı, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

VASİYETİ YERİNE GETİRİLDİ

Şehidin babası Nazir Demirci’nin 30 yıl önce kış ayında komşu köyden yaşadıkları Uzunpınar Köyü’ne yürüyerek gelirken yolunu kaybetmesi sonucu donarak öldüğü belirtildi. Nazir Demirci’nin köyde toprağa verilmesinden bir süre sonra eşinin, çocuklarıyla birlikte memleketi İzmir’e taşındığı öğrenildi. İzmir’de yaşayan şehidin annesi Aynur Aybirdi, kız kardeşi Nagehan Aybirdi ile diğer yakınları, cenaze töreninde Türk Bayrağı’na sarılı tabutun başından gözyaşı döktü. Öğle kılınan cenaze namazının ardından şehit Tolga Demirci’nin cenazesi, annesine “Şehit olursam beni babamın yanına gömün” diyerek vasiyette bulunması üzerine babasının mezarının yanında toprağa verildi.

ŞEHİT PİYADE UZMAN ÇAVUŞ GÜL, AMASYA’DA GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Bingöl’den Bitlis’in Tatvan ilçesine gitmek üzere havalanan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan askerlerden Piyade Uzman Çavuş Hakan Gül’ün cenazesi, dün askeri uçakla memleketi Amasya’ya getirildi. Piyade Uzman Çavuş Hakan Gül için bugün Doğantepe Köyü’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene şehidin annesi Gülüzar Gül, eşi Fadime Gül, şehidin çocukları Caner (17) ve Ceren Gül (14), şehidin 2 kardeşi, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgenaral Erhan Demir, Garnizon Komutanı Mehmet Atlı, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, kurum ve kuruluşların temsilcileri ve şehidin yakınları katıldı. Şehit babası Dursun Gül’ün ise daha önce vefat ettiği belirtildi.

Törende şehit Gül’ün eşi Fadime Gül ile çocukları Caner ve Ceren tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin annesi Gülüzar Gül ise tabutun önünde bulunan fotoğrafına sarılarak ağladı.

Doğantepe Köyü Camii’nde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Piyade Uzman Çavuş Hakan Gül’ün cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.

ŞEHİT NAZMİ YILMAZ’IN ANNESİ: YİĞİDİM, ŞEHİDİM, DİMDİK AYAKTAYIM

Topçu Astsubay Üstçavuş Nazmi Yılmaz’ın (28) cenazesi, memleketi Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi. 

Tayfur Yılmaz ve Elif Yılmaz çiftinin 1’i polis 4 çocuğunun en büyüğü olan şehit Nazmi Yılmaz’ın cenazesi, Afşin Devlet Hastanesi’nin morgundan alındıktan sonra Kuşkayası Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Burada helallik alınıp dua edilmesinin ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, götürüldüğü Kuşkayası İlkokulu’nun bahçesindeki musalla taşına konuldu. Buradaki törene, şehidin ailesi, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, milletvekilleri, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Emin Terzioğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

“KİMSEYE FIRSAT VERDİRMEM”

Törende baba Tayfur Yılmaz güçlükle ayakta dururken, anne Elif Yılmaz ise oğlunun şapkasıyla katıldı. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal’ın teselli etmeye çalıştığı Elif Yılmaz, oğlunun Türk barağına sarılı tabutunun başına gelerek, “Yiğidim, şehidim, dimdik ayaktayım kuzum. Allah’ın izniyle hiç kimseye fırsat verdirmem inşallah” dedi.

Helallik alınıp cenaze namazının kılınmasının ardından Nazi Yılmaz’ın cenazesi mahalle mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

20 AY ÖNCE NİKAHINI KIYMIŞTI

Törene, şehit Nazmi Yılmaz’ın 4 Temmuz 2019’da Gizem Yılmaz ile hayatını birleştirdiği düğün töreninde çiftin nikahını kıyan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven de katıldı. Güven, aynı zamanda teyzesinin torunu olan Nazmi Yılmaz ve eşine nikahta bir ömür mutluluklar dileyip Kur’an-ı Kerim Türk bayrağı hediye etmişti.

Kahramanları uğurluyoruz... Gözyaşlarıyla veda

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.